Nasz partner

Firma KYOCERA została założona w 1959 roku przez dr Kazuo Inamori pod nazwą Kyoto Ceramics Co., Ltd. Firma specjalizowała się w ceramice szlachetnej. W swojej historii firma KYOCERA Corporation zanotowała ogromny postęp w zakresie proekologicznych produktów i metod produkcyjnych, kładąc szczególny nacisk na jakość życia.

Firma KYOCERA jest obecnie jednym z wiodących światowych producentów nowoczesnej ceramiki, elementów elektronicznych, ogniw słonecznych, telefonów komórkowych i elektroniki biurowej. Zasoby firmy są kierowane do trzech kluczowych obszarów: informacji i komunikacji, ochrony środowiska i ułatwianie życia. KYOCERA Corporation obecnie zatrudnia ponad 70 tys. osób a wartość jej sprzedaży za rok obrachunkowy kończący się 31 marca 2015 wyniosła 11.7 bilionów euro. Centrala firmy znajduje się w Kioto w Japonii.

Firma wspomogła wiele przedsięwzięć społecznych, w tym Muzeum Sztuki Kyocera, Dziecięcy Program Podróżniczy i Nagroda Kioto, która jest przyznawana osobom najlepszym w jednej z trzech kategorii: zaawansowana technologia, nauki podstawowe oraz sztuka i filozofia.

Zmiany globalne są coraz szybsze, a firma KYOCERA pozostaje liderem, działając zawsze z myślą o zapewnieniu unikatowej wartości.